AKCE

Psaní cestopisů s National Geographic
Příznivci „Psaní podle Lustiga“ jsou srdečně zváni na seminář s reportérkou nejprestižnějšího časopisu o naší planetě.

Termín:
25.-26. března, 6.-7. června

Rádi cestujete a píšete blogy z cest? Chcete se uplatnit se svými cestopisy v médiích? Jak být originální a vystoupit nad záplavy amatérských textů, se naučíte s reportérkou Danou Emingerovou, dlouholetou editorkou české edice National Geographic.

Víkendový kurz se koná pod záštitou redakce National Geographic 19.-20. října 2019. Výuka probíhá v centru CZECH PHOTO v pražských Stodůlkách (Seydlerova 2835/4, Praha 5) a po jeho absolvování ti nejlepší budou mít možnost publikovat své texty na webu NG.

Program kurzu:
Zjistíte, že psaní má své zákonitosti, které je třeba znát a zažít. Naučíte se jasně sdělit, co nového či převratného vaše cestopisy přinášejí. Brzy pochopíte nekompromisní zásadu, že PSANÍ NESMÍ BÝT NUDA. Sebelepší námět nestačí, pokud se čtenář k hlavním myšlenkám neprokouše. Vždyť kolik popsaných stránek denně hodíte rovnou do koše, když nezaujmou vaši pozornost!

Budete své cestopisy číst, diskutovat nad texty, naslouchat jeden druhému. A upřímná zpětná vazba vás posune kupředu jako blesk.

Podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat, je napsání domácího úkolu už před začátkem kurzu:
1. Přineste si cca jednostránkový text (určitě ho uměle nenatahujte) na téma Můj nejzajímavější zážitek z cest (pozor!!! nejde o úvahu, co je zajímavé, ale musíte opravdu vybrat zážitek, který ostatní zaujme).
2. Projděte cestovatelské rubriky novin a časopisů a přineste jeden článek, který Vás opravdu zaujal.

Práce studentů Dany Emingerové i reference najdete na www.psani-podle-lustiga.cz. Redaktorka české redakce National Geographic, která celý život ráda cestuje, napsala mnoho cestopisů pro tištěná média a internet.
Mnohé si můžete přečíst třeba na stránkách iDNES:
https://vice.idnes.cz/novinari.aspx?idnov=2204&jmeno=dana-emingerova
Její žáci už mají úspěšné cestovatelské weby: http://yakovo.blog.cz/


Přihláška na kurz

zpět
Blog posluchačů Kurzů tvůrčího psaní podle Arnošta Lustiga  |  www.psani-podle-lustiga.cz

Dana Emingerová © 2014, all rights reserved. Design by BARBARA PIVEČKOVÁ - BARBARA DESIGN, Code by FILIP HORÁK